רשת בתי הקפה ארומה

ארומה אספרסו בר היא רשת בתי הקפה המובילה בארץ עם למעלה מ- 120 סניפים ברחבי ישראל ועוד קרוב ל- 30 סניפים ברחבי העולם. למעשה, השם "ארומה" שייך לשתי חברות הפועלות באופן נפרד אם כי תחת מיתוג משותף – ארומה תל אביב וארומה ישראל, שהיא זו שהביאה את הבשורה של ארומה גם לניו יורק, פלורידה, טורונטו וקייב.

ראשית הדרך

ארומה החלה את דרכה בשנת 1994, בבית קפה ברחוב הלל המפורסם בירושלים. סהר שפע, חייל משוחרר באותם ימים, ואחיו יריב, שבדיוק חזר לארץ מניו יורק שם נחשף לתחום הטייק אווי וזיהה את הרעב של השוק הישראלי למקומות שיפעלו בשיטה זו, החליטו לפתוח את האספרסו בר הראשון בארץ, ועשו זאת ברחוב הלל לאחר שספרו כמה אנשים עוברים במקום מדי יום כדי לוודא שאכן מדובר בלוקיישן אטרקטיבי.

ב- 1996 כבר מנתה ארומה, שהוקמה בעזרת הלוואה שלקחו האחים שפע מאמם (הפעילה עד היום ברשת), ארבעה בתי קפה, כולם בירושלים. בתי הקפה אמנם הפכו לסיפור הצלחה, אולם היחסים בין יריב לאחיו הצעיר עלו על שרטון, ולנוכח הוויכוחים הרבים ביניהם ואינספור חילוקי הדעות הוחלט על חלוקת כוחות: סהר קיבל לידיו את ארבעת בתי הקפה הפעילים וכן את הזכות להקים סניפים חדשים בת"א, והקים את "ארומה תל אביב", ואילו סהר הקים את "ארומה ישראל" שפועלת בשאר אזורי הארץ, וכאמור גם בערים מרכזיות בחו"ל.

ביחד ולחוד

שתי הרשתות מקפידות על מיתוג משותף, על תפריטים זהים ועל התבססות על אותם עקרונות תפעול. למעשה עד שנת 2006 הוצנעה הפרידה בין האחים, ורק לאחר שסהר השמיע הערות גזעניות פוגעות כלפי עובדת של חברת מרצדס, ובעקבות ביקורת ציבורית רבה על החברה, מיהרו אנשי "ארומה ישראל" של יריב לבדל את החברה מ"ארומה תל אביב" של סהר. כך או כך עדיין מדובר בעסק בעל ארומה משפחתית: האב ראובן מחזיק יחד עם האם ב- 20% ממניות "ארומה ישראל" ומנהל את מרכז הייצור של ארומה בעמק האלה, והאח דורון (כדורסלן נבחרת ישראל לשעבר) הוא בעל מניות ב"ארומה ישראל" ובמקביל מנהל את ארומה יזרעאלי של "ארומה תל אביב".

קפה איכותי תוצרת הארץ גם בחו"ל

החל משנת 2000 מייצרת ארומה בעצמה את הקפה המוגש בסניפיה וכן את המאפים. הלחמים המשמשים לכריכים השונים נאפים בסניפים עצמם ובנוסף כולל התפריט של הרשת עוגות פשוטות וסלטים. כרשת שמתמחה בקפה משובח, תפריט האוכל הוא בסיסי למדי, אך גם כך זכתה ארומה למחמאה יוצאת דופן כשהטניסאית המפורסמת מריה שראפובה סיפרה שסנדוויץ' גבינת חלומי של ארומה (בסניף שבשכונת סוהו הניו יורקית) הוא מעדן ששווה לנסוע במיוחד בשבילו עד לסוהו. סניף זה, אגב, היה הראשון שפתחה ארומה ישראל מחוץ לגבולות הארץ, בשנת 2006, ובעקבותיו באו עוד רבים וטובים בניו יורק (בין השאר במידטאון של מנהטן וליד האמפייר סטייט בילדינג), במיאמי התוססת, בטורונטו הרב-תרבותית והרבגונית ובקייב.

ארומה פועלת גם ברומניה ובקזחסטן, תחת המותג "מרונה רוסו" (חום אדמדם בלטינית, על שם צבעי הפולים המשובחים המשמשים להכנת הקפה).

סוד ההצלחה של ארומה

שיטת הזכיינות, בה פועלות רשתות רבות ברחבי העולם ובכללן ארומה ישראל, טומנת בחובה לא מעט סיכונים. ארומה ישראל השכילה לוודא שבכל סניפיה, בארץ ובעולם, יישמרו הסטנדרטים הגבוהים שהיו נחלת האספרסו בר הראשון שנפתח לפני שני עשורים ברח' הלל. פולי הקפה מגיעים מכל רחבי העולם והם תמיד המשובחים ביותר שיש, הקפה עצמו מוקפד ואיכותי, האוכל לא מתיימר אלא טעים, השירות מלווה בחיוך והאווירה תמיד נעימה.

ארומה מקפידה לשלב בסניפיה עובדים עם מוגבלויות כחלק מהאמונה שלה בחשיבותה של אחריות חברתית. בנוסף פועלת הרשת על פי שלושת ה- R-ים: Reduce, Recycle, Reuse ובכך תורמת גם לסביבה.