השקעות בנדל"ן בארה"ב לעומת בישראל – השוואה של ערן פולק מ-HAP

כשאנחנו מחפשים השקעה משתלמת בנדל"ן שתי האפשרויות העיקריות הן ישראל וארה"ב: השקעה בנדל"ן כאן בארץ היא כמובן אופציה טבעית, שהרי תמיד קל ונוח להשקיע במקום שבו חיים, ועוד סיבה לכך שאנשים רבים מבקשים לרכוש נדל"ן להשקעה במרכז הארץ, צפונה ודרומה היא שאנשים רבים אחרים כבר עשו זאת, ורוו נחת, והצלחה תמיד גורמת לרצון לחקות אותה. ארה"ב אמנם נמצאת מצידו השני של האוקיינוס, אולם הגודל שלה, היותה הכלכלה החזקה ביותר בעולם והאטרקטיביות הספציפית של שוק הנדל"ן במדינה שמגדירה את עצמה כארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ובצדק, גורמים לישראלים רבים לחפש בה מציאות נדל"ניות.

כדי להשוות בין שתי האפשרויות ולדעת מה מתאים לכם, כדאי לבחון את הפרמטרים החשובים להשוואה שאותם מפרט ערן פולק, אחד ממקימי ומנהלי קרן ההשקעות HAP.

היתרונות של השקעה בישראל

היתרון המשמעותי ביותר של השקעה בנדל"ן כחול לבן היא כאמור העובדה שאנחנו חיים כאן. ערן פולק מציין שיתרון זה רלוונטי במיוחד למי שזקוק לשליטה מלאה על ההשקעה שלו, דבר שמחייב נוכחות בנכס בתדירות בלתי מבוטלת, ומן הסתם קשה ליישם זאת כשהדירה שרכשתם למטרת השקעה נמצאת במרחק כמה וכמה שעות טיסה.

גם למי שנרתע מהצורך לבצע עסקאות ולעבור פרוצדורות שונות בשפה האנגלית, קניית דירה להשקעה כאן בארץ היא האופציה המתאימה.

למה ארה"ב?

לצד היתרונות של השקעות נדל"ן בישראל, מזכיר ערן פולק שרמת המחירים בארץ הינה מהגבוהות בעולם. פולק, יזם ותיק ואחד ממקימי קרן HAP להשקעות בנדל"ן, מציין שבמשך למעלה מ-10 שנים עולים המחירים עוד ועוד, ובסך הכל מדובר בעלייה מצטברת של כ-100% בממוצע – כך שכיום קשה מאוד לאתר הזדמנויות אמיתיות בשוק הנדל"ן הישראלי, מה גם שלא מעט אנשי מקצוע בתחום מתריעים מפני מצב שבו יתגלה השוק בארץ כבועה, שתתפוצץ. בארה"ב, לעומת זאת, התרחש משבר חמור מאוד בשוק הנדל"ן לפני כ-10 שנים ובמסגרתו צנחו המחירים של הדירות, הבתים והמשרדים בכל רחבי המדינה בעשרות אחוזים. מאז ישנה מגמת עלייה קבועה, אולם בזכות הרמה ההתחלתית הנמוכה מאז אותו משבר, גם היום ניתן לרכוש נכס איכותי במחיר אטרקטיבי ולזכות בתשואה מוצלחת.

הבדל נוסף בין ישראל לארה"ב הוא מדיניות הממשלה: בארץ, עקב המחיר הגבוה מאוד של הדירות, ישנם מאמצים לצנן את שוק הנדל"ן, בין השאר באמצעות הגבלות על משקיעים. בארה"ב, לעומת זאת, ממשל טראמפ מעודד יזמים דוגמת קרן HAP, מסיר חסמים ומחזק את הכלכלה האמריקאית.

עוד יתרון של נדל"ן בארה"ב הוא השקיפות המלאה והאפשרות לקבל, בקלות יחסית, תמונת מצב מפורטת ועדכנית לגבי כדאיות ההשקעה בכל נכס שעומד על הפרק. מידע גלוי ורחב היקף הוא אחד האלמנטים היסודיים בכלכלה האמריקאית והוא תקף גם לגבי נדל"ן. בנוסף כדאי לזכור שבכל השקעה ישנם גם אלמנטים לא כלכליים, ונכס בארה"ב מעניק לנו גם נחת בזכות היוקרה שטמונה בו.

מי שמעוניין להשקיע בנדל"ן בארה"ב – כדאי לו לבדוק את השטח, פיזית

במידה ואתם מעוניינים להשקיע בנדל"ן בארצות הברית, כדאי לכם לבקר בארצות הברית בעצמכם ולבדוק את ההזדמנויות השקעה שמצאתם בעודכם בארץ. יתכן מאוד אפילו שבזמן שאתם נמצאים בארה"ב, תוכלו למצוא הזדמנויות משתלמות יותר, שלא מעורבים בהם מתווכים, וכך להרוויח יותר מכל עסקה שתסגרו.

סיבה נוספת לזה שכדאי לטוס לארה"ב פיזית, היא העובדה שכרטיסי טיסה לארצות הברית עולים היום משמעותית פחות ממה שהם היו עולים בעבר וזה לא קשה למצוא טיסה במחיר נמוך באתר כמו https://www.alice.co.il ולהזמין כרטיס כבר בימים הקרובים, במידה ויש לכם צורך בזה.

משקיעים נבונים בודקים את השטח

כפי שניתן לראות, יש הרבה יתרונות להשקעה בנדל"ן בארצות הברית. ניתן למצוא נכסים מעולים, אבל אסור לשכוח שלא כל הנכסים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות טובים באותה המידה. יותר מכך – יש נכסים שעל הנייר נשמעים כמו עסקה מצוינת וטובה במיוחד, אבל כאשר רואים אותם בעיניים מבינים שלא כך הוא המצב.

משקיעים נבונים מבינים שכדי להצליח, כדי לבחור נכון יותר וטוב יותר את הנדל"ן להשקעה, כדאי לבדוק את השטח. מומלץ להגיע פיזית, לשכונה שבה נמצא הבית או המשרד שאותם רוצים לקנות. חשוב להתרשם מאיכות הבניה, מהתשתיות, מהנראות, בדיוק כפי שמאוחר יותר יתרשמו מהם השוכרים. אז אומנם יש להשקיע ברכישת כרטיס טיסה, אבל זו הדרך להשקעות משתלמות ונכונות יותר. ולא רק זאת – כיום ניתן לטוס לכל מדינה בקלות, בלי להוציא סכומי כסף גבוהים כמו פעם. כל שצריך לעשות זה להיכנס לאתרים כגון https://www.alice.co.il. באתרים שכאלה ניתן ללא כל קושי למצוא את הטיסות הזולות יותר והמשתלמת יותר, לכל יעד, בכל עת.