מעבדות ים המלח

ים המלח הוא אחד האתרים המיוחדים ביותר עלי אדמות: זהו המקום הנמוך ביותר בעולם, ריכוז המלחים בו הוא כ- 34% (פי עשרה מבים התיכון, לדוגמה), הוא היה מועמד רציני להיכנס לרשימת אחד משבעת פלאי העולם החדשים, סגולותיו הבריאותיות מושכות אליו תיירים מכל רחבי העולם.

גם מי שלא מגיע אליו יכול ליהנות מהמינרלים העשירים שנמצאים בו ומשורה ארוכה של מוצרי טיפוח טבעיים שמחוללים פלאים בעור, וזאת בזכות מעבדות ים המלח – חברת הקוסמטיקה הישראלית (המוכרת יותר כ"אהבה") שזכתה להצלחה רבה בכל רחבי העולם.

המינרלים של ים המלח

ים המלח הוא גוף המים השלישי בעולם מבחינת רמת המליחות שלו (לאחר אגם עסל השוכן בתוך לוע של הר געש בג'יבוטי שבאפריקה ואגם דון חואן שבאנטראקטיקה), וכתוצאה מכך עשירים מימיו במינרלים שונים: סידן, נתרן, אשלגן, מנגן, ליתיום, אבץ, סטרונציום, בורון, מגנזיום, ברום ועוד. לא רק המים עשירים במינרלים הנ"ל אלא גם שכבות הבוץ שהצטברו במקום לאורך השנים ואשר יוצרות את האטרקציה הייחודית (והבריאה להפליא!) של מריחת בוץ על כל חלקי הגוף.

בנוסף מהווה ים המלח בית גידול לאצה ייחודית בשם דונליאלה, המהווה מקור מעולה לחומרים נוגדי חמצון ומאטי הזדקנות, ולצמחים שונים מהם ניתן להפיק תמציות מרפא וטיפוח שונות.

מהמקום הכי נמוך בעולם הישר לצמרת

מעבדות ים המלח, שמה הרשמי של החברה שמאחורי המותג "אהבה", שוכנות במצפה שלם, קיבוץ שאוזרח בשנת 1976 ואשר הקים את החברה בשנת 1988 יחד עם הקיבוצים הסמוכים עין גדי וקלי"ה. בשנת 2001 נכנסו גאון אחזקות ומשפחת לבנת כשותפים בחברה, וכעבור 7 שנים הצטרפה גם קרן שמרוק – בעיקר על מנת לסייע לאהבה לכבוש גם את השוק האמריקאי – ואילו קיבוץ עין גדי מכר את אחזקותיו בחברה.

הפנייה לשווקים בחו"ל החלה כבר ב- 1992, כשמעבדות ים המלח החלה לייצא נתח נכבד מתוצרתה. ההבנה של קברניטי החברה כי ישנה חשיבות עצומה להתרחבות מתמדת בשווקים שמעבר לים הולידה בשנת 2003 קמפיין בינ"ל מושקע במיוחד שבו כיכבה דוגמנית אוסטרלית בשם ג'ודי גורדון – 4 שנים מאוחר יותר כבר פתחה אהבה חנויות לממכר מוצריה בשלוש מהערים המובילות בעולם: סינגפור, ברלין ולונדון. בשנת 2010 החלה החברה למכור את סדרות הטיפוח גם לסינים וב- 2012 כבר ניתן היה לרכוש את מוצרי אהבה בלא פחות מ- 35 מדינות.

מחקר ופיתוח

אחד ממרכיבי ההצלחה העיקריים של מעבדות ים המלח הוא מחלקת המחקר והפיתוח, שעמלה כל העת על הפקת המרב מהמינרלים ושאר האלמנטים שיצר ים המלח. המחלקה משתפת פעולה עם חוקרים מובילים בתחומם, מאוניברסיטאות וגופים אחרים בארץ ובאירופה, על מנת לספק להמוני הלקוחות מסביב לעולם את המוצרים הטבעיים הטובים ביותר והאפקטיביים ביותר שיש.

מחלקת המו"פ בוחנת כיצד משפיע כל מינרל על העור ומחפש את הדרכים האופטימאליות להחדיר אליו, לעומק, את המינראלים רבי התועלת, ועל בסיס זה החברה מפתחת כל העת מוצרים חדשים – הן מוצרי ספא וטיפוח והן מוצרים בעלי יכולות טיפוליות דוגמת אלה שנועדו להקל על מחלות מפרקים שונות.

רק האהבה תנצח

אחד הקשיים הייחודיים של חברות ישראליות הפועלות בחו"ל הוא ניסיונות של גורמים שונים להחרים אותן ואת מוצריהן. אהבה נאלצה לסגור את סניף הדגל שלה בלונדון, זה ששכן בקובנט גארדן, לאחר שבפתח חנות זו התקיימו הפגנות רבות ששיבשו את החיים והמסחר באזור וכן נערך נגדה קמפיין רחב היקף שקרא להחרימה, במחאה על כך שמדובר ב"מוסד שמקורו בשטחים הכבושים".

אולם גם כך מדובר בחברה רווחית הנמצאת בצמיחה מתמדת, ועל פי התחזיות צפויה להמשיך להעמיק את אחיזתה בשווקים שונים מעבר לים.

כתיבת תגובה