מקורו של מד לחות דיגיטלי בעולם

בעולם שבו הסיגריה הרגילה הולכת ומאבדת את הפופולריות שאפיינה אותה בעבר, שהרי כיום המודעות לנזקים הבריאותיים המשמעותיים של עישון אותה סיגריה כבר גבוהה, אין פלא שהתחליפים הקיימים זוכים לביקוש הולך וגדל – כך למשל סיגריה אלקטרונית וופורייזר הוא מוצר שרבים מחפשים אותו ולא מעט גם קונים אותו, שכן הוא מאפשר לצרוך ניקוטין לא דרך שרפת טבק אלא דרך האידוי שלו (ומאחר שחלק גדול מהנזקים הבריאותיים הם תוצר של הבעירה ולאו דווקא הניקוטין עצמו, הרי שיש בכך הקטנה משמעותית של הנזק).

עוד אופציה היא סיגרים. זהו כמובן לא מוצר חדש – ווינסטון צ'רצ'יל למשל, ראש ממשלת בריטניה במהלך מלחמת העולם השנייה ויליד 1874, נודע בזכות חיבתו העזה לסיגרים וכך גם זיגמונד פרויד, אחד האישים הבולטים האחרים במחצית הראשונה של המאה ה-20.

למעשה, במובנים רבים גם ייצור הסיגרים האיכותיים במיוחד נעשה עדיין בעבודת יד, כפי שהיה בעבר, אבל העולם בכל זאת משתכלל ללא הרף, ובמקרה זה התוספת החשובה היא מד לחות דיגיטלי כפי שניתן לראות כאן – פריט  רב חשיבות שמבטיח תנאי אחסון אופטימליים לכל סיגר וסיגר ובהתאם גם חוויית עישון מושלמת.

למה מד לחות דיגיטלי כל כך משפיע על חווית עישון הסיגר?

מי שעדיין לא נשבה בקסמם של הסיגרים עשוי אולי לחשוב שההתעסקות עם תנאי האחסון שלהם מעט מוגזמת, או להאמין שמייחסים לטמפרטורה ולאחוזי הלחות שעוטפים את הסיגר חשיבות יתר – אבל מי שמעשן סיגרים, בין אם מדי יום ובין אם בתדירות פחות גבוהה, יודע עד כמה משפיעים תנאי האחסון על טעמו של הסיגר ועל הנחת שנוצרת במהלך עישונו.

הסיבה לכך היא שסיגר מורכב מעלים, ועלים הם דבר רגיש מאוד.

בהתאם, סיגר שאופפת אותו לחות גבוהה מהרצוי יקבל צורה מעוותת ולמעשה הוא גם עלול להירקב כליל.

סיגר שהלחות במקום בו הוא נמצא נמוכה מדי פשוט יתייבש, ועל כן יישרף מהר מאוד לאחר שיודלק ויתאפיין בחריפות מיותרת.

עוד חשוב לציין כי מד לחות דיגיטלי משולב מודד גם את הטמפרטורה בה מאוחסנים הסיגרים, שכן חום רב מדי עלול להרקיב את הסיגר ולהוביל להיווצרות תולעים, בהחלט מחזה לא נעים, וטמפרטורה נמוכה, ולו בכמה מעלות, מונעת מהסיגר להשביח עם הזמן ולזכות בטעם עמוק יותר.

מהי הטמפרטורה האופטימלית לסיגרים? בין 19 ל-21 מעלות צלזיוס.

מהם אחוזי הלחות האידיאליים לשמירה על סיגר? 70 אחוז, עם סטייה של לא יותר מ-2 אחוז לכאן או לכאן.

אגב, כדאי לדעת שגם אצל המעשנים האלקטרונים, כלומר מי שרוכשים מכשיר אידוי וממלאים אותו בנוזלים מתאימים (עם או בלי ניקוטין), חוויית העישון מושפעת מהטמפרטורה בה מאודים אותם נוזלים כך שגם במקרים אלה ישנה חשיבות רבה מאוד לדיוק.

מהו בעצם סיגר?

עוד לפני שרוכשים מד לחות דיגיטלי ועוברים מעישון סיגריות לעישון סיגרים, כדאי לדעת ממה מורכב בעצם הסיגר.

סיגר כולל 3 סוגי עלי טבק: למילוי, לעיטוף ולהדבקה.

העלים המשמשים למילו הסיגר קטנים ודקים ומגיעים מחלקיו הפנימיים של צמח הטבק. הם גם אלה שקובעים מה יהיה טעמו של כל סיגר וסיגר.

העלים המשמשים לעיטוף ואשר נקראים גם עלי עטיף עשויים להיות כהים או בהירים. אלה הכהים עוטפים סיגרים כבדים בעלי ארומה דומיננטית ואילו אלה היחסית בהירים משמשים לעיטוף סיגרים עדינים. בנוסף, ככל שהגוון כהה יותר כך יש בעלה שיעור גבוה יותר של שמן.

איפה נמצא מד הלחות?

סיגרים מאוחסנים בתיבה מיוחדת הנקראת יומידור, ובתוכו גם נמצא מד הלחות הדיגיטלי שמסייע לנו לוודא שהתנאים בתיבה הם אלה הרצויים מבחינתנו.