טבעול – הכל התחיל בבשר

טבעול היא חברה ישראלית משגשגת להנדסת מזון – וכמעט שם נרדף לתחליפי בשר טעימים במיוחד, ובפרט שניצל. טבעול נוסדה ב- 1985 על ידי קבוצת קיבוצניקים מלוחמי הגטאות (קיבוץ שהוקם בין עכו לבין נהריה על ידי ניצולי שואה, פרטיזנים וכמתבקש מהשם, גם לוחמי גטאות). כעבור 10 שנים מכרו חברי הקיבוץ את גרעין השליטה בחברה לחברת אוסם, ובשנת 2010 השלים תאגיד המזון הענק את רכישת מלוא המניות של טבעול.

תחליף הבשר הטעים הראשון בהיסטוריה

היה זה גזי קפלן, מרכז המשק בקיבוץ לוחמי הגטאות, שהחליט להקים מפעל לייצור מזון המבוסס על הצומח. אל החזון יוצא הדופן של קפלן, בשנים בהם צמחונות וטבעונות עדיין לא היו נפוצות כבימינו, וטעמם של תחליפי הבשר היה רחוק מלהלהיב, חבר הידע המקצועי הרב של ד"ר מיכה שמר, מי שפיתח את השניצל הצמחי (הבחירה בשניצל, אגב, התבססה על מחקר מקיף שלפיו המאכל הבשרי האהוב ביותר על הישראלים הוא אכן השניצל, והמעבדה הראשונה בה פותחה מנת הדגל של טבעול שכנה בסנדלריה של לוחמי הגטאות…)

בשנים האחרונות ספגה טבעול ביקורת על כך שמוצריה מוגדרים כ"מן הצומח" על אף שברשימת המרכיבים ישנו חלבון ביצה, אולם באותם ימים בראשיתיים היכולת ליצור מאכל המעניק חלבון המבוסס על חיטה, סויה וביצה, ללא בשר, ובעיקר היותו טעים, הפכו את טבעול במהירות למותג אהוב ורווחי מאוד.

במיוחד בלטה ההצלחה של קפלן (שהלך לעולמו בשנת 2012) וד"ר שמר על רקע כישלונות צורבים בייצור שניצל נטול בשר בארה"ב. לצד ההצלחה הטכנולוגית והקולינארית נהנתה טבעול מחושים עסקיים חדים של אנשיה, ולדוגמה בשנת 1989 היא רכשה מזמר הרוק זאב טנא מוצר צמחי שפיתח ובכך חיסלה בעצם את התחרות בשלב הקריטי של התפתחותה.

מגוון מוצרים

לאחר ההצלחה בפיתוח השניצל על בסיס סויה, המשיכו אנשי טבעול לפתח מוצרים רבים נוספים. בשנת 1993 הוצג שניצל התירס – שכיום הוא השניצל הפופולארי ביותר בארץ – ובסך הכל מציעה החברה לא פחות ממאתיים תחליפי בשר (שחלקם מוגן בפטנטים) בקטגוריות שונות ובהן חזה בגריל, המבורגרים, קציצות, שניצלים המבוססים על ירקות (ברוקולי, כרובית, כאמור שניצל התירס ועוד), שניצלונים מן הצומח, נקניקיות, ארוחות מוכנות, מנות דלות קלוריות ובעלות אחוזי שומן נמוכים במיוחד וכן מעדנים שונים (דוגמת קו המוצרים שפותח בשיתוף השף ארז קומרובסקי וכולל בין השאר קציצות חצילים פיקנטיות, מטעמי בטטה ועשבי תיבול וקציצות עדשים כתומות).

בראשית דרכה הדגישה טבעול את הפן הבריאותי, ואת העובדה שמוצריה נטולי כולסטרול. עם השנים, ולאור הגידול המשמעותי במספר המוותרים על אכילת בשר, הן מסיבות בריאותיות והן מתוך תפישת עולם, זוכים מוצרי טבעול באופן טבעי לקהל רחב יותר, והעובדה שהם פשוט טעימים הופכת אותם למוצר שנמצא כמעט בכל בית.

טבעול בחו"ל

עם שיטת עיבוד מזון שהוגדרה כאחת מפריצות הדרך המשמעותיות ביותר בתעשיית המזון, ויצירת תחליף בשר טעים ומזין, אין פלא שטבעול התבססה כיצרנית מזון צמחי מובילה במדינות רבות בחו"ל.

טבעול לא רק מוכרת לתושבי העולם את שלל המאכלים שפיתחה, אלא גם מייצרת חלק מתוצרתה במפעל מתקדם שהוקם בצ'כיה, וכן רכשה חברת שיווק שבדית עוד בשנת 2007 כחלק ממגמת ההתרחבות אל מחוץ לגבולות ישראל. מוצריה של החברה שהחלה את דרכה כאמור בנגרייה של קיבוץ לוחמי הגטאות נמכרים באנגליה, גרמניה, איטליה והולנד, ובשנת 2008, לדוגמה, 60% מהמכירות נבעו מהפעילות בחו"ל. על פי נתונים שפורסמו בשנת 2005, טבעול הייתה החברה המובילה בגרמניה בכל האמור לתחליפי בשר (עם נתח שוק של לא פחות מ- 70%) וגם בהולנד ובשבדיה זכתה טבעול להצלחה נאה (עם נתחי שוק של 40% ו- 50%, בהתאמה).