לימודים לעיצוב גרפי – האם כדאי?

לימודים לעיצוב גרפי מנגישים ומזמנים אפשרות לשלב בין היכולת לדייק ובין הרצון ליצור. בין ההקפדה על הפרטים הקטנים ביותר בתוך מסגרת ובין חופש הדמיון והפעולה לחרוג ממנה. חשיבות הפרסום וריבוי הפלטפורמות שבו הוא בא לידי ביטוי: בעיתונים, בחוברות, בברושורים, בפליירים, בכרטיסי ביקור,  בשלטי חוצות, בפרסומות בטלוויזיה, באתרי אינטרנט, ברשתות החברתיות, בדפי נחיתה ועוד מגדילים את הביקוש לשירותיהם של מעצבים גרפיים.

מעצבת גרפית המסיימת לימודים מסודרים ומחזיקה בידה תעודה יכולה למצוא עבודה במקצוע במקומות שונים- בשוק הפרטי, בשירות הציבורי, להציע עצמה כשכירה או לפתוח עסק עצמאי. ניתן ללמוד את התחום גם ללא ידע מוקדם. עיצוב גרפי אינו מתמצה רק בעבודה טכנית, אף שיש לכך חלק חשוב. החופש היצירתי מאפשר להגביה עוף אל רקיעי הדמיון ודווקא בהם למצוא את ההשראה ואת הרעיון המבריק ביותר לעיצוב.

עיצוב דיגיטלי פותח אופקים חדשים

 

מסרים שיווקיים המעוצבים באופן שובה עין הם עצמתיים ואפקטיביים. לא אחת העיצוב החזותי עשוי לייתר את הצורך בשימוש במלים. דווקא המסר הלא מילולי מדבר בעד עצמו באופן תמציתי, חד וברור. מעצבים גרפיים נפגשים עם אנשי תוכן ומעשירים אלה את אלה. האתגר למצוא עיצוב שיהלום את התוכן, יעביר את המסר, יגרום לגולש באתר להשתהות בו בעיקר משום שהעיצוב לכד ושבה את העין ודאי גורם סיפוק מקצועי רב.

לימודים לעיצוב גרפי מזמנים לתלמידים היכרות עם תכנות מחשב מגוונות. בכך הם רוכשים כלי עבודה ייעודיים וייחודיים, אשר הידע המעמיק שלהם מאפשר שימוש רב גווני ליצירת אפקטים חזותיים רבי מבע, יעילים ומרשימים. אתגר העברת המסר באופן מילולי מחייב את המעצבים הגרפיים לשכלל כל העת כל כלי העבודה שלהם, להעשיר את אמצעי הביטוי, לגוון את האפקטים ותמיד לחשוב על העיצוב הבא, כדי לעשותו טוב ומקצועי יותר.

בוגרים נדרשים, מבוקשים ומחוזרים בשוק העבודה

 

לימודים לעיצוב גרפי מעניקים בסיס מוצק לעבודה בתחום. התכנות החדשות והמתקדמות ביותר מאפשרות לבצע אפקטים מורכבים אשר דווקא באמצעותם ניתן לפשט את המסר, ליצור ייצוג חזותי צלול, נקי ועצמתי. מי שלומדים את התחום נוכחים לדעת, תוך כדי תרגול מתמיד, עד כמה הדוק הוא הקשר בין הטכנולוגיה, הטכניקה והיצירתיות.

ניתן להסתפק בקורס מקצועי קצר בתחום הגרפיקה או לבחור מסלול אקדמי וללמוד לימודים לעיצוב גרפי במוסד אקדמי מוכר ולרכוש ידע מקצועי מעמיק. אשר על כן, התשובה לשאלה שבכותרת היא חד משמעית- כן. כדאי ומומלץ. תוך כדי ההתנסות, שהיא חלק בלתי נפרד מהלימודים, הסטודנטים יכולים להיווכח, בהדרגה, כי גם מי מהם שעצם המחשבה על עיצוב גרפי באמצעות מחשב מרתיעה אותם, ההתנסות בה עשויה לחולל בהם שינוי קיצוני: במקום להירתע- להימשך. במקום להסס- להפגין ביטחון ונחישות. לגלות כי מדובר בכלי מצוין לביטוי היצירתיות.